Logowanie do LIBRUSa
„Coś się kończy, coś zaczyna…”

„Coś się kończy, coś zaczyna…”

 

W ostatni dzień roku szkolnego społeczność Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej zgromadziła się w kościele parafialnym na dziękczynnej Mszy św., którą odprawił Ks. Proboszcz Tadeusz Dziedzic. Oprawę muzyczną nabożeństwa przygotował szkolny chórek pod opieką Pani Katarzyny Filipiak.

Po przejściu do szkoły na uroczystym apelu Dyrektor ZPO – Pani Anna Piwowarska dokonała podsumowania roku szkolnego 2017/2018. Najlepsi uczniowie odebrali nagrody książkowe, dyplomy i medale za wysokie wyniki w nauce, za najwyższe lokaty w konkursach przedmiotowych, czytelnictwie, za wzorową frekwencję i osiągnięcia sportowe. Absolwenci, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, i ich rodzice zostali wpisani do Złotej Księgi.

Program artystyczny przygotowały klasy III oddziałów gimnazjalnych, które po raz ostatni spotkały się w murach szkoły ze swoimi nauczycielami i młodszymi kolegami.

Dyrektor szkoły podziękowała serdecznie wszystkim rodzicom, którzy nie szczędzą wysiłku i funduszy, wspierają szkołę w podejmowaniu różnorakich przedsięwzięć.

W tym dniu miało miejsce jeszcze jedno szczególne wydarzenie. Uroczyście pożegnaliśmy odchodzącą na emeryturę Panią Wicedyrektor Krystynę Rutkowską Topinek. Podziękowania i słowa uznania za 40-letnią pracę, w tym 20-letnią w naszej szkole, popłynęły od Pani Dyrektor, nauczycieli, pracowników szkoły, przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, przedszkolaków i rodziców. Pani Krystyna, dziękując za życzenia, nie kryła wzruszenia na ten wspaniały objaw sympatii i oddania. „Coś się kończy, coś zaczyna” – dla uczniów i nauczycieli zaczynają się wakacje, czas odpoczynku i zabawy – skończył się czas wytężonej pracy i realizacji nowych zadań. Dla naszej Pani Wicedyrektor kończy się czas trudnej i pełnej wyrzeczeń, ale jakże satysfakcjonującej pracy nauczyciela i dyrektora szkoły, a zaczyna się czas zasłużonego wypoczynku w gronie rodziny i przyjaciół.

 

Dorota Borowiec

 

Podsumowanie osiągnięć uczniów w konkursach przedmiotowych w roku szkolnym 2017/2018:

Aleksandra Cieżak (klasa III B gimnazjum) zdobyła tytuł finalistki Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego. Ponadto zajęła I miejsce w Gminnym Konkursie Matematycznym „Magia liczby π”.

Jakub Cyrek (klasa III A gimnazjum) zdobył tytuł finalisty Małopolskiego Konkursu Historycznego.

Weronika Nawara (klasa II A gimnazjum) została finalistką Małopolskiego Konkursu Biblijnego „Dzieje przymierza”.

W etapie rejonowym Małopolskiego Konkursu Geograficznego brali udział Jakub Cyrek i Emilia Drabik (klasa II A gimnazjum), Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego – Sylwia Płoskonka (klasa II B gimnazjum) i Emilia Drabik, Małopolskiego Konkursu Matematycznego – Krystian Cieżak (klasa VII).

W etapie powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej brał udział Jakub Płoskonka (klasa II B gimnazjum).

Emilia Drabik (klasa II A gimnazjum) zdobyła wyróżnienie w XI Międzyszkolnym Konkursie Prozdrowotnym „Zdrowie to twój skarb” w kat. Praca Plastyczna.

W Konkursie Plastycznym „Góralskie cytanie” Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej Emilia Karpierz (klasa III A gimnazjum) zajęła III miejsce.

Zuzanna Jakubiak (klasa II B gimnazjum) zdobyła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Jedz zdrowo” w Rabce Zdroju.

Szymon Kołodziejczyk (klasa II A gimnazjum) zajął III miejsce w Gminnym Konkursie Matematycznym „Magia liczby π”.

Grzegorz Cieżak (klasa III SP) zajął II miejsce w Gminnym Konkursie Matematycznym „Łamigłówki bystrej główki”.

II miejsce w Gminnym Konkursie Piosenki Angielskiej „My favourite English” zajął zespół z klasy V w składzie: Estera Dudzik, Patrycja Kotarba, Julia Skolarus, Gabriela Skolarus.

Drużyna Gimnazjum w składzie: Weronika Leżańska (klasa III B), Filip Stożek (klasa III B), Jakub Stożek (klasa II B) oraz drużyna Szkoły Podstawowej w składzie: Otylia Płoskonka (klasa VII), Karolina Szczęsnowska (klasa VII), Wojciech Stożek (klasa VII), Jakub Kotarba (klasa VII) zajęły II miejsca w powiatowych rozgrywkach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Ponadto w klasyfikacji indywidualnej w etapie powiatowym Weronika Leżańska i Jakub Kotarba zdobyli III miejsca.

Najważniejsze osiągnięcia sportowe uczniów SP:

1. II  miejsce w województwie w  Ogólnopolskim Turnieju Szkolnej Ligi Rugby Tag w kategorii klas VI, zdobyte w Krakowie.

2. I miejsce w województwie i IX miejsce w Ogólnopolskim Finale Szkolnej Ligi Rugby Tag w Gdańsku.

3. III miejsce drużynowo w mistrzostwach powiatu w biegach przełajowych w kat. klas IV.

 

Najważniejsze osiągnięcia sportowe uczniów oddziałów gimnazjalnych:

1. I miejsce w gminie, I miejsce w powiecie i V miejsce w mistrzostwach województwa w unihokeju chłopców w Nowym Targu.

2. I miejsce w gminie i miejsca IV-VI w mistrzostwach powiatu w halowej piłce nożnej chłopców.

3. II miejsce indywidualnie w mistrzostwach powiatu w biegach przełajowych – Filip Stożek.

4. I miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej dziewcząt – etap gminny, II miejsce – etap powiatowy.

5. I miejsce w IMS w piłce koszykowej dziewcząt – etap gminny, IV miejsce –  etap powiatowy.

6. I miejsce w IMS w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt – etap gminny.

7. I miejsce w IMS w indywidualnym tenisie stołowym dziewcząt – etap gminny.

8. I miejsce w IMS w piłce siatkowej dziewcząt – etap gminny i powiatowy,  IV miejsce –  etap rejonowy.