„Cudze chwalicie, swego nie znacie”…

„Cudze chwalicie, swego nie znacie”…

Dnia 21 października 2019 roku klasa IV Szkoły Podstawowej nr 1 w Kasince Małej wraz z wychowawczynią - panią Katarzyną Nawarą oraz nauczycielką wychowania fizycznego - panią Lidią Kaczmarczyk wyruszyła na jeden z najpiękniejszych szczytów Beskidu Wyspowego - Szczebel. Celem wycieczki było poznanie środowiska przyrodniczego naszego regionu, obserwowanie krajobrazu, jego opisywanie i porównywanie z innymi oraz podnoszenie kondycji zdrowotnej i sprawności fizycznej uczniów.

Gdy dotarliśmy na szczyt, upiekliśmy kiełbaski a następnie uczniowie podzieleni na grupy  konkurowali w mini teście o faunie i florze Beskidu Wyspowego. Podziwialiśmy piękne widoki na dolinę Raby, a zwłaszcza na naszą urokliwą miejscowość Kasinkę Małą. Nie umknęło naszej uwadze, że Szczebel znajduje się na Szlaku Papieskim, dlatego też na szczycie znajduje się ołtarz polowy oraz głaz z tablicą upamiętniającą wycieczki ks. Karola Wojtyły z 1953 i 1955 roku.

Dziękujemy rodzicom – panu Pawłowi Rapaczowi oraz panu Sebastianowi Kozakowi, którzy poświęcili swój czas, powitali nas na miejscu i pomogli w zorganizowaniu ogniska. Ten dzień upłynął w miłej i wesołej atmosferze, a jego dopełnieniem była piękna, słoneczna pogoda.

To już druga wycieczka klasy IV w bieżącym roku szkolnym. We wrześniu odwiedziliśmy Dom Kultury w Myślenicach. Uczniowie uczestniczyli w prelekcji multimedialnej o gatunkach filmowych, następnie obejrzeli film „ BFG:Bardzo Fajny Gigant” w ramach projekcji kinowych „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej” zgodnych z podstawą programową MEN z języka polskiego.

Katarzyna Nawara