Logowanie do LIBRUSa
„Hej, górol ci jo, górol...” – wycieczka do Bukowiny Tatrzańskiej i Zakopanego

Mimo że koniec roku już niedługo, to najmłodsi uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej nadal chcą zdobywać wiedzę i poznawać nowe miejsca. Tym razem wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę do Bukowiny Tatrzańskiej oraz Zakopanego.

Wczesnym rankiem - wyspani i uśmiechnięci wyruszyli w podróż. Pierwszym punktem na mapie tej wyprawy była Bukowina Tatrzańska oraz bacówka, w której w tradycyjny sposób wyrabiane są oscypki z mleka owczego lub krowiego.

Pani Baca wytłumaczyła czym różnią się te oscypki od siebie, z jakiego mleka się je robi, jakie narzędzia potrzebne są do wykonania serów. Mieliśmy możliwość zobaczyć wnętrze bacówki, w której wędzone są oscypki. Na koniec tej wizyty mogliśmy skosztować wszystkich pysznych serków. Z kolei do Zakopanego dotarliśmy jadąc malowniczą trasą prowadzącą prze Łysą Polanę, podziwialiśmy piękno Tatr nie tylko po stronie Polski, ale również Słowacji – wspominają uczestnicy.

Kolejnym punktem wyprawy była Gubałówka, niebywałą  atrakcją okazał się wyjazd  na górę kolejką linowo-terenową, a piękna pogoda tylko sprzyjała spacerowaniu. Strudzeni wędrówką mogli odpocząć na plaży z prawdziwym piaskiem, podziwiając panoramę całych Tatr oraz Zakopanego. W godzinach popołudniowych wszyscy bogatsi o nowe doświadczenia  wrócili do Kasinki.

Justyna Łazorko

Małgorzata Łabuz