„Paradni” z Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej - pierwsze występy już za nami!

W Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej pół roku temu powstał dziecięcy zespół regionalny „Paradni”. Zespół  prowadzi Pani Anna Lis, należą do niego dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Jego podstawowym celem jest kultywowanie i popularyzacja folkloru. Dzieci poznają tradycje przodków i odkrywają swoją tożsamość regionalną. Uczą się elementów tańca regionalnego i rodzimych przyśpiewek.

Zespół ma już na swoim koncie pierwsze występy. Nasz debiut miał miejsce podczas Zagórzańskiego Lata, gdzie mogliśmy pochwalić się efektami swojej ciężkiej pracy. Zostaliśmy przyjęci bardzo ciepło, co jeszcze bardziej zachęciło nasze pociechy do dalszych występów. W sierpniu zostaliśmy zaproszeni na piknik ekologiczny organizowany przez hotel Bachledówka w Czerwiennym.  Po zaprezentowaniu programu na dzieci czekała moc atrakcji przygotowanych przez hotel. Wspaniałej atmosfery i zabawy w tym pięknym zakątku Podhala nie była w stanie zepsuć nawet deszczowa pogoda. Wróciliśmy pełni wrażeń – relacjonują uczestnicy.

Na pochwałę zasługują nie tylko dzieci, ale również i rodzice, którzy świadomi są, że przynależność do zespołu jest dobrym przykładem wychowania regionalnego, dlatego  organizują stroje na występy, przywożą dzieci na zajęcia   i z całego serca wspierają swoje pociechy.

 

Agnieszka Kozak-Stożek

Małgorzata Łabuz