„Spotkanie z podróżnikiem” w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej

24 lutego 2020 r. naszą szkołę odwiedziła Anna Pachowicz z grupy „Trzask”, której członkowie odbyli już kilkadziesiąt egzotycznych podróży, a ich pokazy cieszą się wielką popularnością wśród młodzieży. Tym razem spotkanie poświęcone było Kenii – kulturze tego kraju, tradycjom, historii.

Prezentowanym przez podróżniczkę fotografiom towarzyszył bogaty opis słowny zawierający dziesiątki informacji, momentami nawet szokujących faktów opisujących życie codzienne mieszkańców Kenii, ciekawostek, sytuacji i przygód, które miały miejsce w czasie wyjazdu do tego kraju. Uczniowie podziwiali na zdjęciach Mombasę – największe miasto na kenijskim wybrzeżu Oceanu Indyjskiego z pięknymi plażami oraz krajobraz sawanny w parku narodowym Masaj Mara. Podróżniczka opowiedziała o mieszkańcach tej krainy, czyli zwierzętach wchodzących w skład „wielkiej piątki”, ale też o hipopotamach, antylopach, zebrach. Wirtualnie odwiedziliśmy wioski Masajów i Samburu. Usłyszeliśmy o tym, jak żyli kiedyś i jak ich życie wygląda dzisiaj. Prezentację urozmaicały rekwizyty przywiezione z wyprawy.

Wspaniale opowiedziana relacja z podróży z pewnością przyczyniła się do poszerzenia wiedzy uczniów na temat Kenii i rozbudzenia w nich ciekawości świata.

 

Dorota Borowiec