"Blask Prawdy"

„Veritatis Splendor – Blask Prawdy” – obchody XXII Dnia Papieskiego w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej

„Niechaj miłość Twa, jak potężna fala ,

spłynie tu przez łaski twej zdrój,

Chryste dotknij mnie.”

 

Po raz kolejny wspomnienie o naszym ukochanym papieżu Janie Pawle II zgromadziło całą społeczność Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej. Hasłem XXII Dnia Papieskiego były pierwsze słowa i zarazem tytuł dziesiątej encykliki papieża Jana Pawła II „Veritatis Splendor”, ogłoszonej 6 sierpnia 1993 r. Główne przesłanie przypomina o  fundamentach  moralności chrześcijańskiej.

Uczniowie pod kierunkiem Pani Wicedyrektor Katarzyny Filipiak, Pani Izabeli Obajtek oraz Diakona Grzegorza Liputa  przygotowali uroczysty montaż słowno - muzyczny.  Wykonywane przez nich utwory : „Barka”, „Nie zastąpi Ciebie nikt”, „Nie bój się , wypłyń na głębię”, „Niechaj miłość Twa” oraz „Aniele, niebieski posłańcu” pozwoliły nam na chwilę zadumy i wprowadziły  w refleksyjny nastrój. Dla lepszego zrozumienia  nauki Jana Pawła II uczniowie przybliżyli  życiorysy  świętych
i błogosławionych , którzy są naszymi  wzorami do naśladowania.  Błogosławiony Carlo Acutis  pokazuje  czym jest miłość.  Święty Stanisław Kostka  ukazuje  czym jest prawda. Święty Tarsycjusz  zwraca uwagę na to  czym jest wolność.  Uczniowie w pięknych słowach przybliżyli sylwetkę Ojca Świętego i dorobek jaki po sobie pozostawił. Wyrazili podziw i ogromną wdzięczność za Jego posługę.  Na końcu głos zabrała Pani dyrektor.

Justyna Łazorko

Grażyna Szczypka