100 pozdrowień na 100 lecie Niepodległości

100 pozdrowień na 100 lecie Niepodległości

Zespół Placówek Oświatowych w Kasince Małej przyłączył się do ogólnopolskiej akcji „100 pozdrowień na 100 lecie Niepodległości”. Ta akcja została włączona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa do oficjalnych obchodów stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.   Założeniem tego przedsięwzięcia jest wysyłanie kartek z pozdrowieniami do innych szkół biorących  w tejże akcji udział. Dzięki temu możemy  poczuć wspólnotę, mimo dzielącej nas odległości . Akcja jest niezwykła gdyż ani uczniowie, ani nauczyciele się nigdy nie spotkali ani nie poznali. W dzisiejszych czasach gdzie porozumiewamy się za pomocą  sms-ów, e-maili czy też portali społecznościowych., wysyłanie pocztówek jest  rzeczą wyjątkową i  magiczną .

Milusińscy z klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami projektowali pocztówki, samodzielnie malowali , wycinali , naklejali , tworzyli pocztówkę od podstaw. Wśród naszych pocztówek znalazły się też drukowane zdjęcia z pięknymi widokami Kasinki Małej.   Adresowaniem
 i wypisaniem pocztówek zajęły się uczennice z oddziałów gimnazjalnych . W pozdrowieniach zostały zawarte najważniejsze informacje o naszej miejscowości. Najprzyjemniejszym momentem było przyklejanie znaczków  i wysłanie  105 pocztówek, które trafią  w różne zakątki naszego pięknego kraju. Mamy nadzieję,  iż nasze kasinczańskie pocztówki będą dla innych oryginalną pamiątką na długie lata.  Uczniowie i nauczyciele  z wielką radością przyjmują przepiękne  pocztówki , które „napływają” do nas z wszystkich stron Polski.  

Udział w tej akcji był wspaniałą lekcją historii, geografii i szacunku do innych.  Nasi uczniowie udowodnili, że są prawdziwymi patriotami i  małymi czynami potrafią upamiętnić tak ważne wydarzenie w historii naszego kraju.

                                                                                                                            

 

Justyna Łazorko