Archiwum - rok szkolny 2015/2016

 • CSC_8428.JPG

  Zakończenie roku szkolnego 2015/2016.

  W dniu 24 czerwca 2016 r. uczniowie wraz z rodzicami, nauczycielami i Dyrekcją szkoły spotkali się na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2015/2016.

 • zdrowy_styl.jpg

  Żyj zdrowo i trzymaj formę!!!

  Zespół Placówek Oświatowych w Kasince Małej  to szkoła, w której promujemy zdrowy styl życia oraz wychowujemy dzieci i młodzież w duchu odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych. Zachęcamy do obejrzenia prezentacji, która przedstawia wybrane zadania realizowane w tym zakresie w naszej szkole w roku szkolnym 2015/2016.

 • 1[6].jpg

  Dobry rok dla naszych młodych sportowców

  Zakończenie każdego roku szkolnego to okazja do podsumowania osiągnięć. Wytrwałość i pasja uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej oraz zaangażowanie nauczycieli wychowania fizycznego sprawiły, że mogą pochwalić się wieloma sukcesami sportowymi.

 • CSC_7793.JPG

  Festiwal Piosenki Europejskiej w ZPO w Kasince Małej

  W kalendarz imprez i uroczystości szkolnych Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej na dobre wpisał się Festiwal Piosenki Europejskiej przygotowywany przez nauczycieli języków obcych – p. Katarzynę Nawarę, p. Agnieszkę Wcisło oraz p. Marcina Szołdrowskiego. Ma on formę konkursu motywującego do popularyzacji języków obcych i kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży.

 • CAM00133.jpg

  Uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej na wycieczce w Wieliczce

  Dnia 9 czerwca 2016 roku uczniowie klas I – III  wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Wieliczki. Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów z zabytkami zapisanymi na światową listę zabytków UNESCO. Wyprawa rozpoczęła się zbiórką w godzinach rannych na parkingu przy szkole, następnie dzieci wraz ze swoimi opiekunami autokarem udały się do Wieliczki.

 • CSC_7658.JPG

  Obchody Dnia Dziecka i Sportu Szkolnego

  1 czerwca 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka i Sportu Szkolnego. Celem imprezy była integracja uczniów podczas konkursów i zabaw sportowych, wpajanie zasad zdrowej rywalizacji sportowej oraz wdrożenie do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego.

 • 2016-05-30_14.19.00.jpg

  Osiągnięcia uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej

  W Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej działa wiele kół zainteresowań, czego efektem jest szeroki udział uczniów w konkursach przedmiotowych, tematycznych, poetyckich, recytatorskich, plastycznych, turniejach wiedzy, w których osiągają wysokie wyniki. Szkoła dba o odpowiednią motywację do pracy nad doskonaleniem umiejętności uczniów, stwarza bardzo dobry klimat dla rozwoju ich zainteresowań i uzdolnień. W roku szkolnym 2015/2016 może poszczycić się wieloma sukcesami.

 • 1464091173m.jpg

  Poetycki sukces Agaty Jakubiak

  31 maja 2016 r. w Limanowskim Domu Kultury podczas drugiej edycji Limanowskiej Wiosny Poetyckiej odbyło się podsumowanie oraz wręczenie nagród w cyklicznym powiatowym konkursie poetyckim im. Zosi Smreczyńskiej, córki Władysława Orkana. W gronie osób wyróżnionych znalazła się uczennica II klasy naszego Gimnazjum – Agata Jakubiak.

 • 1[4].jpg

  Władysławowo/Kasinka Mała - wspomnienia z Zielonej Szkoły

  Malowniczy krajobraz – długie, szerokie plaże i morskie, czyste powietrze bogate w jod – w takiej scenerii 39 gimnazjalistów z Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej wraz z kierownikiem wyjazdu – p. Marcinem Szołdrowskim oraz opiekunami: księdzem Dominikiem Popielarczykiem, p. Zbigniewem Kanią i p. Małgorzatą Łabuz spędzali czas podczas Zielonej Szkoły we Władysławowie.

 • 1[2].jpg

  Rodziców kochamy, więc życzenia im składamy…!!! - Dzień Rodziny w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej

  Mama i tata ileż te słowa mają w sobie treści. Z nimi związane są nasze najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa – nasze pierwsze radości, zabawy, marzenia, tęsknoty. Każdy z nas chowa w sercu wdzięczność za to, że dali nam najpiękniejszy dar – życie.

  Tymi słowami 25 maja 2016 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej rozpoczęły się obchody Dnia Rodziny.

 • a.jpg

  Wyrecytowany sukces

  Dnia 20 maja 2016 roku w Rabce-Zdroju odbył się doroczny, 32. Konkurs Recytatorski im. Antoniny Zachary-Wnękowej. Dużym sukcesem może pochwalić się uczennica naszego gimnazjum  - Kasia Piwowarska, która w grupie gimnazjalnej, w kategorii literackiej wyrecytowała II miejsce i nagrodę specjalną Dyrektora Muzeum im. Wł. Orkana.

   

 • CSC_7445.JPG

  Akademia z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  Dnia 29 kwietnia 2016 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej uroczystą akademią uczczono Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja.

 • logo.oke.jpg

  Egzaminy 2015/2016

   

  INFORMACJA O SPOSOBIE PRZEPROWADZENIA 

  EGZAMINU GIMNAZJALNEGO

 • Etap powiatowy Turnieju BRD

  Dnia 27 kwietnia 2016 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej odbyły się powiatowe eliminacje XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

 • CSC_7303-2z.JPG

  Pamięć została po tej katyńskiej nocy...

  Społeczność szkolna Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej po raz kolejny wykazała się patriotyzmem. Gimnazjaliści wraz z nauczycielkami - Joanną Kubowicz oraz Katarzyną Nawarą przygotowali  uroczysty apel, którym uczcili Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

 • CSC_7148.JPG

  Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

  Dnia 6 kwietnia 2016 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

 • Mwkl1.JPG

  Misterium Wielkanocne

  „Czy wierzysz w Syna Bożego?” – Misterium Męki Pańskiej w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej

 • 1_wiosna.JPG

  Wierszem i śpiewem witaliśmy wiosnę!

  Wiosna to czas, kiedy wszystko budzi się do życia, zielenią się drzewa, rozkwitają kwiaty, ptaki przylatują z ciepłych krajów. Świat z dnia na dzień staje się bardziej kolorowy.

  21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie  z  Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzieli, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny, uroczysty sposób. To właśnie 21 marca, jak nakazuje tradycja, należy pożegnać zimę i przywitać wiosnę.

 • P1018662.JPG

  Paradne Gosposie w naszej szkole!

  Przyswajanie wiedzy poprzez działanie praktyczne to jedna z najlepszych metod nauki. Potwierdzić to mogą  uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, którzy podczas warsztatów zorganizowanych w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej uczyli się sztuki wykonywania tradycyjnych palm wielkanocnych.

 • 1[1].jpg

  Cudze chwalicie, swego nie znacie - uczniowie klas I-III SP na wycieczce w Limanowej

  Jedno z polskich przysłów mówi: „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Rzeczywiście, najczęściej bywa tak, że wybierając się na wycieczkę szkolną, szukamy atrakcyjnego turystycznie miejsca odległego od naszej miejscowości. Tym razem było inaczej, uczniowie klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na niezapomnianą wycieczkę do pobliskiej Limanowej.

 • !!dzien_kobiet.jpg

  Dziś Pań naszych wielkie Święto – Dzień Kobiet w naszej szkole

  Wyjątkowo, bo w poniedziałek 07.03.2016 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet. Wszystkie panie, dziewczyny i dziewczynki otrzymały najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Miłym zaskoczeniem okazał się humorystyczny program artystyczny przygotowany głównie przez męską część naszej społeczności szkolnej. Nie zbrakło także kwiatów i drobnych upominków.

 • IMG_2305.JPG

  Podróże kształcą!!!

  Uczniowie naszej szkoły przekonali się, że warto mieć marzenia, stawiać sobie cele i dążyć do ich realizacji. We wtorek, 1 marca br. wzięli udział w spotkaniu z Samuelem Kempskim – podróżnikiem, dla którego przygoda, poznawanie nowych miejsc, ludzi, kultur, wyprawa w odległe zakątki to sposób na życie.

 • broszura_fot-380x214.jpg

  Poradnik dla rodziców

  Poradnik dla rodziców dzieci sześcioletnich i siedmioletnich

 • 1.jpg

  Chrońmy nasz język ojczysty!

  Wszyscy, którym leży na sercu kultura języka ojczystego oraz promowanie etyki mówienia wiedzą, że 21 lutego cały świat obchodzi Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Jak podają źródła, ustanowiono go: „dla podkreślenia bogactwa różnorodności językowej świata, a także w celu zwrócenia uwagi na liczbę języków zagrożonych i ginących”. W tym roku, z inicjatywy nauczycielek języka polskiego – Małgorzaty Łabuz i Doroty Borowiec do akcji przyłączyli się uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej.

 • P1018486.JPG

  Potwór Śmieciotwór radzi jak dbać o środowisko!

  Jednym z najważniejszych problemów współczesnego świata jest ochrona środowiska, dlatego tak ważne jest zapoznanie dzieci już od najmłodszych lat z potrzebami przyrody, jej problemami i zagrożeniami, jakie niesie ze sobą cywilizacja ludzka. W tym celu, po raz kolejny, w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej podjęto działania mające na celu propagowanie wiedzy ekologicznej.

 • P1018477.JPG

  Miłość nie tylko od święta… – walentynki w naszej szkole

  Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości, ciepła, podjęcia rozważań o miłości i jej sensie.

 • IMG_2072.JPG

  Maleńka przyszła Miłość - jasełka w remizie OSP w Kasince Małej

  W pięknej scenerii, przy anielskim śpiewie dzieci, w wypełnionej po brzegi gośćmi remizie kasinczańskiej jednostki OSP odbyło się przedstawienie jasełkowe. Wśród szanownych gości nie mogło zabraknąć Pani Dyrektor Anny Piwowarskiej, rodziców, kochanych babć i dziadków, znajomych, sąsiadów – jednym słowem mieszkańców Kasinki Małej, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

 • CSC_6691.JPG

  Wigilia szkolna

  W Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej tradycyjnie w ostatni dzień nauki przed świętami odbyło się spotkanie wigilijne w klasach z wychowawcami, wspólny posiłek oraz jasełka szkolne. Wcześniej klasy brały udział w konkursie na najładniejszą świąteczną dekorację sali lekcyjnej, w konkursie wiedzy o zwyczajach bożonarodzeniowych oraz konkursie na najpiękniejszą podłaźniczkę.

 • 1.JPG

  Karnawał czas zacząć!

  Udekorowane sale, przystrojone korytarze, mnóstwo balonów, serpentyn, przebierańców – to znak, że rozpoczął się karnawał. Z tej okazji 07 stycznia 2016 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej odbyła się zabawa choinkowa. Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie ruszyli do tańca w rytm dyskotekowej muzyki.

 • jaselka.jpg

  Zaproszenie na jasełka

  Uczniowie klas I-III

  Szkoły Podstawowej nr 1 w Kasince Małej

                                  wraz z wychowawczyniami serdecznie zapraszają na

              Jasełka

                                 które odbędą się

              13 stycznia 2016 roku o godzinie 16.00

                         w remizie OSP w Kasince Małej.

              W  programie przedstawienie jasełkowe, wspólne kolędowanie   oraz słodki poczęstunek.

   

 • 20151217_112850.jpg

  Prelekcja w ramach Programu Profilaktyki HPV

  Dnia 17 grudnia 2015 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panią ginekolog Magdaleną Dudzik. Uczestniczyły w nim wszystkie dziewczyny klas gimnazjalnych.

  W czasie prelekcji Pani doktor przybliżyła informacje na temat zakażeń wirusem HPV. Gimnazjalistki dowiedziały się m.in.: jakie są najpopularniejsze odmiany wirusa, jakie choroby wywołuje wirus brodawczaka ludzkiego, dlaczego HPV jest groźny oraz w jaki sposób skutecznie zapobiegać zakażeniom tym wirusem.

 • AA.JPG

  Jabłka w szkole???- pomysł ciekawy… to źródło energii i świetnej zabawy!!!

  Dzięki staraniom dyrekcji Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej nasza placówka została wpisana przez Agencję Rynku Rolnego w Warszawie do rejestru jednostek organizacyjnych uprawnionych do bezpłatnego otrzymania od organizacji producentów oraz ich zrzeszeń owoców i warzyw nieprzeznaczonych do sprzedaży.

 • P1.JPG

  Dobry Święty Mikołaju... - mikołajkowe spotkanie w naszej szkole

  Tradycją już się stało, że w okolicach 6 grudnia naszą szkołę odwiedza sam Święty Mikołaj! W tym roku, ten długo wyczekiwany gość, przybył do nas już 4 grudnia i sprawił, że dzień był wspaniały, wyjątkowy, pełen radości, życzliwości i uśmiechu.

 • projekt_z_klasa.jpg

  Oddaj głos w konkursie „Projekt z klasą”

  Oddaj swój głos na naszą szkołę w VI edycji konkursu „Projekt z klasą” organizowanym przez Wydawnictwo Nowa Era. Wystarczy otworzyć poniższy link, kliknąć „Głosuj” przy pracy konkursowej, wypełnić wyświetlony formularz głosowania podając imię, nazwisko (tylko za pierwszym razem), adres e-mail oraz prawidłowo wpisać wyświetlające się hasło internetowe we wskazane pole. Następnie należy aktywować link, który zostanie automatycznie wysłany na podany przez głosującego adres e-mail.

  http://www.nowaera.pl/component/projektzklasa6/projekty/pokaz/238.html

  Głosowanie rozpoczęło się 2 grudnia 2015r. i trwa do 16 grudnia 2015r. (do północy).

 • P1017941.JPG

  Wróżba prawdę Ci powie… – magiczny czas wróżb podczas zabawy andrzejkowej.

  W andrzejki zgodnie z tradycją św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy wszystkim pragnącym poznać, jaka przyszłość czeka ich w uczuciach, zdrowiu, pracy. Od wieków młode panny zbierały się wspólnie, aby odkryć swoje przeznaczenie (męskim odpowiednikiem andrzejek były katarzynki). Dziś wróżymy raczej dla zabawy i przyjemności, mimo to wśród uczniów naszej szkoły chętnych do odkrywania swojej przyszłości nie brakowało.

 • plakat.jpg

  KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

   

  Zespół Placówek Oświatowych w Kasince Małe

                      zaprasza na

   

         KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

   

                                   organizowany 6 grudnia 2015r.

   

                            na placu przy kościele w Kasince Małej

   

   

 • CSC_6265.JPG

  Święto Szkoły

  18 listopada 2015r. w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej obchodziliśmy Święto Szkoły.

  Był to szczególny dzień dla całej społeczności szkolnej...

 • Nsn_6152.JPG

  11 listopada - Święto Niepodległości

  Społeczność szkolna Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej uczciła 97. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. 11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach niewoli stała się samodzielnym państwem i wróciła na mapy Europy.

 • IMG_2015.JPG

  Z wizytą w Grodzie Kraka

  Niezwykłą lekcję  przeżyli najmłodsi uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej. Milusińscy z klasy I, IIA, IIB oraz III wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się do Krakowa, by zwiedzić Katedrę i Zamek Królewski na Wawelu.

 • CAM00993.jpg

  Śniadanie Daje Moc!!!

  Aby przekonać uczniów, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dzięki któremu mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i zyskują siłę do zabawy, nasza szkoła przystąpiła do programu „Śniadanie Daje Moc”.

   

 • HPV_300x250px.jpg

  Program Zdrowotny

  Program Zdrowotny profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w Małopolsce

 • IMG_5106.JPG

  ŚWIĘTO DRZEWA

  „Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las”

 • CSC_5350_2.JPG

  Dzień Edukacji Narodowej

  "Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać".
                                                                               (M. Twain)

   

   

 • CSC_5484_2.JPG

  Dzień Papieski

  Duc in altum!

  Wypłyń na głębie! - jest przy Tobie Chrystus.

   

 • IMG_5044.JPG

  Jesienne Sprzątanie Gminy 2015

   W dniu 01.10.2015 r. uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej wzięli udział  w  jesiennej akcji: „Sprzątania  Gminy 2015”...

 • 20150930_090130[2].jpg

  Skarby mórz i oceanów

  Wystawa pt.  „Skarby mórz i oceanów” to imponująca kolekcja licząca ponad 500 okazów fauny oraz flory mórz i oceanów zbieranych od około 30 lat w rejonie Wielkiej Rafy Koralowej, Morza Śródziemnego i Bałtyckiego.

 • CSC_5132[1].jpg

  Szkoło, wracamy!

  Po dwóch miesiącach błogiego odpoczynku, wielu przygód i beztroskiej zabawy wróciliśmy w szkolne mury. We wtorek, 1 września rozpoczęliśmy kolejny rok zmagań w zdobywaniu nowej wiedzy.