Czas podsumowań i pożegnań

24 czerwca 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 i pożegnanie uczniów klas VIII. W Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej rozpoczęto je Mszą Świętą sprawowaną przez Ks. Pawła Sowę. W budynku szkoły Dyrektor Magdalena Obajtek powitała licznie zgromadzonych rodziców, uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz dokonała podsumowania pracy w kończącym się roku szkolnym. Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej ochoczo brali udział w rozmaitych konkursach pozaszkolnych i mają się czym pochwalić - wielu z nich odniosło znaczące sukcesy oraz zostało wytypowanych do otrzymania Stypendium Wójta Gminy Mszana Dolna. Najlepsi z nich odebrali nagrody książkowe, dyplomy i medale za wysokie wyniki w nauce, za wysokie lokaty w konkursach, za czytelnictwo, wzorową frekwencję i osiągnięcia sportowe. Absolwenci, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz ich rodzice zostali uhonorowani wpisem do Złotej Księgi.

Uczniowie klas VII pożegnali tegorocznych absolwentów szkoły wzruszającymi przemówieniami. VIII klasa również przygotowała specjalną akademię, podczas której oficjalnie pożegnała się z murami dobrze znanej sobie podstawówki. Zebrani mogli obejrzeć humorystyczne scenki szkolne w wykonaniu tegorocznych absolwentów oraz prezentację multimedialną przedstawiającą ich szkolne życie. Padło też wiele wzruszających słów, podziękowań dla dyrekcji, nauczycieli i rodziców.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego stała się także okazją do pożegnania nauczycieli, którzy zakończyli pracę w szkole, a minutą ciszy uczczono pamięć zmarłej w tym roku Pani Małgorzaty Kuziel.

Szczególnie uroczyście społeczność ZPO pożegnała Panią Marię Główkę – „Halinkę” – która po czterdziestu latach niestrudzonej pracy na stanowisku sekretarza szkoły odeszła na zasłużoną emeryturę. Życzenia złożyli Dyrekcja, przedstawiciele nauczycieli i pracowników szkoły, uczniów oraz rodziców. W przemówieniach pełnych wzruszeń i wspomnień padło wiele ciepłych słów pod adresem Pani Główki, na temat jej serdeczności, zaangażowania i rzetelnej pracy. Były kwiaty, upominki, uśmiechy i łzy wzruszenia. Pani Dyrektor podkreśliła, że w szkole Pani Maria była nieocenionym wsparciem. Wiele razy pracownicy, rodzice korzystali z jej wiedzy i doświadczenia, a dokumenty zawsze były solidnie przygotowane. Dzięki jej doskonałej znajomości przepisów szkoła mogła bezbłędnie organizować swoją pracę, a wszystkie sprawy były z powodzeniem załatwiane. Pani Maria była wzorem sekretarki szkolnej – odpowiedzialną, pilną, obowiązkową, dbającą o wizerunek szkoły – co niejednokrotnie potwierdzali pracownicy ZEAS- u w Urzędzie Gminy. Była autorytetem dla wśród sekretarek, które mawiały: „Jak nie wiesz, o co chodzi, to dzwoń do Kasinki, do Pani Halinki”. Pomimo żmudnej, wyczerpującej, czasami zabieranej do domu pracy, Pani Maria zawsze czekała w sekretariacie z życzliwym uśmiechem i gotowa do fachowej pomocy.

Pani Halinko, teraz po latach pracy nadchodzi zasłużony „czas dla siebie”, życzymy błogosławionych, spokojnych dni, spędzanych w rodzinnym gronie, ale także wypełnionych podróżami do cudownych miejsc. Jeszcze raz, dziękujemy, Pani Halinko, za życzliwość, życiową mądrość, otwarte serce oraz okazywane nam na co dzień dobro i wyrozumiałość – podsumowała Pani Dyrektor.

Tak więc kolejny rok szkolny już za nami – podsumowują uczniowie. Chwilami było ciężko, chwilami zabawnie, jednak każdy z nas pozytywnie wspomina ten rok.

Życzymy wszystkim udanych wakacji, a tym którzy skończyli naukę w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej - sukcesów w dalszej edukacji – dodają nauczyciele.

 

Dorota Borowiec