Do kraju, tego, gdzie kruszynę chleba podnoszą z ziemi przez uszanowanie…

Uczniowie klasy IIIA i IIIB z wychowawczyniami wybrali się na niecodzienną lekcję szacunku do pobliskiej piekarni Państwa Marszalików. Nie często zdarza się okazja, aby móc poznać piekarnię "od kuchni". Dzieci miały to szczęście i zobaczyły jej zaplecze, produkty oraz urządzenia używane w procesie technologicznym wyrobu pieczywa.

Wszyscy z zaciekawieniem oglądali maszyny, piece, koszyczki, wagi, wałki potrzebne do wypieku pachnących bochenków chleba, chrupiących bułeczek i słodkich pączków oraz drożdżówek. Milusińscy  poznali tajniki pracy piekarza, a także etapy powstawania chleba i innych produktów piekarskich. Zainteresowani zadawali mnóstwo pytań, a na każde z nich cierpliwie odpowiadał Pan Andrzej, któremu bardzo dziękujemy za wspaniałą lekcję.

Po wycieczce część uczniów zapewnia, że w przyszłości zostaną piekarzami. Być może rzeczywiście wśród nas, jest wspaniały przyszły piekarz. Wycieczka była udana. Bardzo dziękujemy Państwu Marszalikom za możliwość zwiedzenia piekarni – dodają uczestnicy wyprawy.

 

Justyna Łazorko

Małgorzata Łabuz