Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Nauczyciela w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej

14 października to święto pracowników oświaty. W Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej uczczono jego obchody akademią przygotowaną przez przedstawicieli Samorządów Uczniowskich szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem opiekunów  - Pani Magdaleny Obajtek i Pana Zbigniewa Kani.

Przedstawienie miało formę show telewizyjnego pt. „Gwiazdy na dywaniku” z rozdaniem nagród w różnych kategoriach, sesją zdjęciową, kwiatami i brawami widzów. To właśnie podczas kolejnych prezentacji każdy z nauczycieli mógł dowiedzieć się ciekawostek na swój temat, mógł zobaczyć obraz siebie w oczach uczniów. Nie obyło się bez łez…oczywiście ze śmiechu. Uczniowskie skojarzenia niekiedy były zaskakujące, a niekiedy głęboko szczere. Każdy mógł popatrzeć na siebie z innej perspektywy, z lekkim dystansem. Uczniowie chcieli w ten sposób podziękować swoim nauczycielom za wkład w kształcenie, wychowanie oraz wskazywanie właściwych dróg w coraz bardziej skomplikowanym życiu.

W części oficjalnej głos zabrała Pani Dyrektor Anna Piwowarska, która skierowała do grona pedagogicznego oraz pracowników administracji i obsługi wiele ciepłych słów, życząc wytrwałości i zadowolenia z wykonywania codziennych obowiązków oraz dużo sił do podejmowania wyzwań, jakie czekają nas w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Dzień Nauczyciela w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej z pewnością dostarczył wszystkim wiele rozrywki i uśmiechu. Nauczyciele zostali docenieni przez uczniów – usłyszeli od nich wiele ciepłych słów i otrzymali kwiaty w podziękowaniu za ich pracę.

 


Dorota Borowiec