Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Nauczyciela w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej

 

 Posłuchajmy piosenek w wykonaniu chóru szkolnego:

 Opadły mgły

 Życzymy, życzymy

 

„Życzymy, życzymy,

i zdrowia, i szczęścia,

i błogosławieństwa

przez ręce Maryi…”

 

 

14 października to Dzień Edukacji Narodowej - święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów oraz pracowników administracyjnych  oświaty oraz obsługi. W Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej  odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz uczniów naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli – Pani Katarzyny Filipiak, księdza diakona Pawła Sowy, Pani Izabeli Obajtek, oraz Pana Zbigniewa Kani.

 Uczniowie wierszem i piosenką uczcili święto nauczycieli. W wielu ciepłych i miłych słowach młodzież doceniła i podkreśliła swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków.

 

Podczas części  oficjalnej głos zabrała Pani Dyrektor Magdalena Obajtek. Skierowała do grona pedagogicznego oraz wszystkich pracowników szkoły wiele serdecznych słów. Życzyła wytrwałości i zadowolenia z wykonywania codziennych obowiązków oraz dużo sił do podejmowania wyzwań, w pracy z dziećmi i młodzieżą.

 

 Na koniec, uczniowie przy akompaniamencie instrumentów wykonali wzruszające tradycyjne życzenia. Dzień Nauczyciela w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej z pewnością dostarczył wszystkim wiele rozrywki i uśmiechu. Nauczyciele zostali obdarowani przez uczniów pięknymi słowami, własnoręcznymi upominkami i kwiatami.