Logowanie do LIBRUSa
EuroWeek- kasinczańskie szkoły na warsztatach językowych

EuroWeek- kasinczańskie szkoły na warsztatach językowych

 

       Uczniowie trzech szkół podstawowych z Kasinki Małej, tj. Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z nauczycielkami języka angielskiego – p. Katarzyną Nawarą, p. Anną Kołodziejczyk, p. Anną Kawulą oraz nauczycielkami p. Sylwią Wąchała i p. Magdaleną Mila wzięły udział w 5-dniowych warsztatach językowych na Ziemi Kłodzkiej w dniach 29.05-02.06.2018 r. Zajęcia były prowadzone w języku angielskim przez wolontariuszy z Peru, Indonezji, Dominikany, Ukrainy, Austrii, Hiszpanii, Włoch, Serbii, Gruzji i Japonii.

       EuroWeek jest programem edukacyjnym, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego, uczy wielokulturowości i rozwija kreatywność. Wolontariusze w ciekawy sposób zaprezentowali uczniom naszych szkół kulturę, historię, a także tradycje krajów, w których mieszkają. Uczniowie brali udział w różnorodnych formach pracy grupowej, np. debacie oksfordzkiej, konferencji prasowej, energizerze, talent show. Ponadto podczas ćwiczeń praktycznych nakręcili krótkie filmiki w języku angielskim, odgrywali różne scenki, a także śpiewali piosenki anglojęzyczne. 

     Dzięki tym warsztatom uczniowie stali się bardziej pewni siebie, zmotywowani do komunikowania się w języku angielskim oraz przełamali bariery kulturowe. Ponadto wolontariusze wybrali się z uczestnikami warsztatów na wycieczkę po urokliwej miejscowości Lądek-Zdrój, w której nasza grupa była zakwaterowana. Mogliśmy podziwiać część uzdrowiskową tej pięknej miejscowości.

     Każdy uczeń otrzymał certyfikat potwierdzający udział w warsztatach. Podziękowania należą się również dyrektorom szkół, tj. p. Annie Piwowarskiej, p. Czesławie Łabuz i p. Agacie Ziębie za umożliwienie uczniom i nauczycielom wyjazdu.

 

                                                                         Nauczycielki j. angielskiego