Jasełka

20 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne połączone z uroczystą akademią.  Nasza młodzież pod przewodnictwem Pani wicedyrektor Katarzyny Filipiak, Pani Eweliny Filipiak oraz Pani Małgorzaty Kuziel przedstawiła Jasełka pt.  „ O co tak naprawdę chodzi w Święta Bożego Narodzenia”.

            Przedstawienie składało się z kilku scen , w których grupa Aniołów, przybyłych

z nieba próbowała ogłosić ludziom Dobrą Nowinę o Narodzeniu Jezusa.  Skutecznie przeszkadzały im  w tym małe diabełki. Anioły zawitały do różnych ludzi:  do matki z dzieckiem, do przyjaciółek, do rodziny w supermarkecie i  chłopaka na dyskotece. Nikt nie chciał słuchać o tym , że „Bóg się rodzi”.  W kolejnych scenach wędrujący,  „niezwykły  prezent ” przemieniał serca wszystkich mieszkańców na lepsze. Był to niepozorny upominek, do którego babcia zapakowała trochę miłości. Jasełka zakończyły się pouczającym opowiadaniem  o dzwonach kościelnych i  o ubogich, dzielnych braciach, którzy ratowali ludzkie życie . Ważne było przesłanie o konieczności czynienia dobra.

            ,,Podobnie jak 2000 lat temu Jezus kroczy od domu do domu i szuka miejsca, gdzie mógłby się narodzić , gdzie mógłby zamieszkać. Podobnie jak wtedy  tak i dziś wielu ludzi zamyka drzwi swojego serca przed Nim i Jego nauką. Otwórzmy się na Jezusa, bo On   wyciąga  do Nas  rękę ‘’.

            Przedstawieniu towarzyszył piękny śpiew kolęd przygotowany przez szkolny chórek pod przewodnictwem pani Izabeli Obajtek  i Łukasza Szlachetki. Okazałą scenę   zmontował dla aktorów  pan Marek Szczypka.

            Pani Dyrektor Magdalena Obajtek podziękowała serdecznie uczniom i nauczycielom    za przygotowanie pięknego    i wzruszającego przedstawienia. Wyraziła nadzieję, że  każdy podczas Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku znajdzie  „niezwykły prezent” pełen miłości, dobra, przyjaźni i ludzkiej życzliwości.

            Po Jasełkach i wspólnej modlitwie, której przewodniczył ks. Jan Zając dzieci wraz ze swoimi wychowawcami  spotkały  się w klasach, aby połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Już od samego rana uczniowie wraz z nauczycielami  kosztowali wigilijnych  potraw, które zostały  przygotowane z wielką starannością   przez Radę Rodziców naszej szkoły.  Serdecznie za to dziękujemy.

            Jasełka były też wystawione dla całej społeczności Kasinki Małej . Spotkały się z wielkim uznaniem , aplauzem oraz hojnością  publiczności.   Dziękujemy serdecznie!

Justyna Łazorko