Kasinczanie otworzyli swoje serca!!!

Silny mróz nie zniechęcił kasinczańskiej społeczności do udziału w spotkaniu bożonarodzeniowym, które odbyło się 8 stycznia 2017 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej. Wśród zgromadzonych nie zabrakło Pani Dyrektor Anny Piwowarskiej, Pani Wicedyrektor Krystyny Rutkowskiej-Topinek, pracowników szkoły,  emerytowanych nauczycieli, uczniów i ich rodziców, a także  mieszkańców Kasinki Małej, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

Wspólne kolędowanie rozpoczęli najmłodsi uczniowie, należący do zespołu regionalnego pod przewodnictwem pani Ani. Przybyli do nas z gwiazdą, turoniem i szopką. Swoim występem przypomnieli zapomniane regionalne kolędy. Podtrzymując zagórzańską tradycję, gwarą  złożyli życzenia i sypnęli owsem na szczęście. Liczymy, że zespół będzie się rozwijał i uświetni jeszcze niejedną uroczystość.

Kolejnym punktem programu było ogłoszenie wyników na najbardziej oryginalną laleczkę wykonaną w ramach projektu UNICEF - WSZYSTKEI KOLORY ŚWIATA. Wybór zwycięzców był bardzo trudny, dlatego kilka dni wcześniej dokonało go wieloosobowe jury pod przewodnictwem Pani Dyrektor, nauczycieli  oraz samorządu uczniowskiego. Wszystkie nagodzone i wyróżnione prace zlicytowano. Aukcja prowadzona przez panią Urszulę Szyrszeń wywołała wiele emocji. Hojni darczyńcy, z uśmiechem na twarzy, wielokrotnie podbijali ceny. Warto wspomnieć, że najdroższa laleczka została sprzedana  za 300 zł,  kolejna za 200 zł, wiele z nich osiągnęło także wartość 100 zł i 50 zł. Łączna kwota, którą tego dnia uzyskano dzięki ofiarności ludzi to 4481 zł.

- Nie wszystkie lalki znalazły swoich właścicieli, można je jeszcze nabyć w szkole, dlatego dopiero po zakończeniu projektu podamy ostateczną kwotę. Jednak już dzisiaj dziękujemy za hojność wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przyłączyli się i wsparli naszą akcję -  podsumowują koordynatorzy.

Podczas spotkania bożonarodzeniowego nie mogło zabraknąć także jasełek. Przedstawienie przygotowane przez gimnazjalistów pod fachowym okiem Joanny Kubowicz, Katarzyny Filipiak, Łukasza Szlachetki, ks. Dominika Popielarczyka dodatkowo uświetnił występ absolwentek szkoły  - Dominiki Marciniak oraz Katarzyny Piwowarskiej.  

Po występie, nagrodzonym gorącymi oklaskami, głos zabrała Pani Dyrektor, która podziękowała występującym uczniom oraz przygotowującym ich nauczycielom za chwile wzruszenia, refleksji, a następnie swoje słowa skierowała do wszystkich przybyłych, wyrażając wdzięczność za wspólny udział w spotkaniu. 

Małgorzata Łabuz

Justyna Łazorko