KOLĘDNICY MISYJNI Z KASINKI MAŁEJ

KOLĘDNICY MISYJNI Z KASINKI MAŁEJ

 

„Drodzy Bracia i Siostry,

 przyjmijcie nas prosimy

i posłuchajcie tego co Wam ogłosimy…’

 

7 stycznia 2018 r. uczniowie  Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej wraz
z opiekunami  po raz pierwszy włączyli się w dzieło Kolędników Misyjnych, które skierowane jest w tym roku szczególnie na pomoc dla dzieci w Syrii. Grupa Kolędników  składała się 44 uczniów z klasy IA, III, IVA, IVB, V, VI oraz 16 opiekunów – młodzież z gimnazjum i liceum, całej grupie przewodniczyła pani katechetka Katarzyna Filipiak. Najważniejszym punktem kolędy misyjnej było uczestnictwo we Mszy świętej Rozesłania Kolędników oraz specjalne błogosławieństwo. Mali kolędnicy pełni zapału
i entuzjazmu , iż mogą komuś pomóc wyruszyli w różne zakątki naszej parafii.  W każdym domu kolędnicy wspólnie śpiewali kolędy oraz  zaprezentowali krótką scenkę „Z kolęda misyjną w domu”, autorem tejże scenki jest nasz ks. proboszcz Tadeusz Dziedzic.

 

Kasinczanie kolejny raz udowodnili, iż mają otwarte serca na potrzeby innych. Dziękujemy wszystkim rodzinom, którzy otworzyli drzwi swoich domów, za złożone ofiary oraz życzliwe przyjęcie. A tym mieszkańcom Kasinki Małej, do których nie dotarliśmy w tym roku, obiecujemy, że odwiedzimy ich za rok. Podziękowania należą się również dzieciom, które były bardzo zaangażowane w to wydarzenie, ich rodzicom oraz wszystkim, którzy pomagali przy tym dziele.  

Kwota, którą udało się zebrać kolędnikom dzięki życzliwości innych to:    4150 zł.   Bóg zapłać!

 

 

Justyna Łazorko