Kolejna akcja charytatywna w ZPO w Kasince Małej!

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."
Jan Paweł IISpołeczność Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej  włączyła się do kiermaszu  organizowanego przy  parafii św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej. Całkowity dochód z akcji został przekazany na leczenie Karola – chłopca z Mszany Dolnej, u którego zdiagnozowano nowotwór.

Uczniowie „wstali z kanapy” i zabrali się z ochotą do pracy. Swoją pomysłowością, kreatywnością i oryginalnością zachwycili wszystkich. Wśród rzeczy wykonanych na kiermasz znalazły się  świąteczne kartki, piękne palmy, oryginalne stroiki, kolorowe pisanki oraz kurczaczki, zajączki, koszyczki i wiele innych, wspaniałych ozdób.

W niedzielę, 2 kwietnia Pani Joanna Kubowicz i Pani Urszula Szyrszeń zabrały wszystkie ozdoby i z dumą kwestowały je przy kościele św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej  wraz z innymi szkołami, które przyłączyły się do akcji. Nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.
Trzeba przyznać, że cała kasinczańska społeczność wie, iż pomaganie jest przyjemne i udowadnia to za każdym razem, kiedy z zaangażowaniem przyłącza się do kolejnych akcji charytatywnych.

            Justyna Łazorko

Małgorzata Łabuz