Morskie Oko to miejsce, które trzeba odwiedzić choć raz w swoim życiu.

W dniu 16 września 2021r. klasa szósta i klasa siódma wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę nad Morskie Oko. To była świetna okazja na integrację uczniów. Wszystko było ”w zielonym kolorze” Wycieczkę w góry rozpoczęliśmy z parkingu na polanie Palenica Białczańska. Tutaj wraz z przewodnikiem tatrzańskim Panem Michałem Stochem rozpoczęliśmy wspaniałą przygodę.

Trasa do samego Morskiego Oka przebiegła dosyć szybko bo niecałe 2 godziny, wygodną, asfaltową drogą, chociaż mijane kilometry czuć było w nogach. Przeszliśmy tego dnia około 17 kilometrów,  pogoda nam sprzyjała, było przepięknie.

Na trasie do Morskiego Oka znajduje się piękny wodospad o nazwie „Wodogrzmoty Mickiewicza.”, Wodospad ten tworzy spływający po skałach potok: Roztoka, wypływający z Doliny Pięciu Stawów – tam wybieramy się w przyszłym roku J

Po dotarciu do Morskiego Oka usiedliśmy dookoła jeziora i z zapartym tchem podziwialiśmy piękny krajobraz. Stojąc tam przed schroniskiem widzieliśmy Rysy - najwyższy szczyt Polski, a także Mnicha i inne wierzchołki Tatr.

 Czas wycieczki dobiegł końca. Żegnajcie góry. Do zobaczenia za rok.