Nasza słodka wycieczka

 Nasza słodka wycieczka

Najmłodsi uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej wraz ze swoimi wychowawczyniami udali się na wycieczkę do Krakowa, aby zdobywać wiedzę i poznawać nowe miejsca.

Pierwszym punktem na mapie tej wyprawy była wizyta w „Teatrze Szczęście” i udział
we wspaniałym „smoczym” przedstawieniu. Kultura osobista, dobre wychowanie,
a w szczególności czytanie i poznawanie książek oraz tajemnicza biblioteka: z tym wszystkim „Smoczek Obiboczek” musiał się zmierzyć. Smoczkowi towarzyszył Pan Anatol Bibliotekarz Znakomity, Waldemar Ojciec Smok, Nauczyciel Papug Dziób i inne postaci.


Widowisko zawierało zarówno elementy teatru żywego aktora, jak i teatru kukiełkowo-lalkowego. Podczas trwania spektaklu dzieci występowały i brały czynny udział
w przedstawieniu.

Kolejnym punktem wyprawy był spacer podczas, którego podziwialiśmy Rynek Główny, Sukiennice , Kościół Mariacki, Wzgórze Wawelskie i inne zabytki Krakowa.

Najsłodszym  punktem naszej wyprawy była wizyta w „Manufakturze Czekolady” . Podczas warsztatów uczniowie poznali historię powstania czekolady. Każdy z uczestników własnoręcznie wykonał  i dekorował pralinki. Największą niespodzianką był makijaż czekoladowy.   Własnoręcznie zrobione słodycze dzieci zabrały do swoich domów.

Kolejna wycieczka dostarczyła uczniom niezapomnianych wrażeń.

                                                                                                                 Justyna  Łazorko