Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć... – przyłącz się do akcji prowadzonych przez Szkolne Koło Wolontariatu!

Uwrażliwianie na cierpienie, samotność i potrzeby innych ludzi, nabywanie i kształtowanie właściwych postaw prospołecznych oraz umiejętności działania w zespole to główne założenia Szkolnego Koła Wolontariatu działającego w Zespole Placówek Oświatowych. Młodzi wolontariusze wraz z opiekunami przez cały rok zamierzają realizować różne akcje charytatywne, które mają na celu pomoc potrzebującym, jednocześnie uczą wrażliwości i empatii.

Już teraz zapraszają wszystkich chętnych do udziału w dwóch akcjach:

·       „Opatrunek na ratunek” – akcja zbierania wszelkich środków opatrunkowych , które zostaną przekazane na misje.

Na stronie fundacji prowadzącej akcję czytamy:

W misyjnych przychodniach  brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota. Kiedy przychodzą paczki z Fundacji to zawsze wielka radość i święto. Bywa, że nawet płótno, którym nasi wolontariusze obszywają paczki w Poznaniu jest darte na bandaże. Przyda się każdy bandaż (czy to dziany, czy elastyczny) gazy (jałowe i niejałowe), kompresy (jałowe i niejałowe), plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, wata a nawet igły i strzykawki. 

Więcej o akcji można przeczytać tutaj: http://www.medicus.ump.edu.pl/akcje-fundacji/213-opatrunek-na-ratunek

·       WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA – światowy projekt polegający na przygotowaniu specjalnej, charytatywnej laleczki UNICEF

Na stronie organizacji humanitarnej UNICEF czytamy m.in.:

Na czym polega projekt „Wszystkie kolory świata”? W ramach akcji uczniowie będą przygotowywać specjalną, charytatywną laleczkę UNICEF. Laleczka ta nie będzie zwykłą szmacianą lalką – będzie symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Każda laleczka będzie miała swoje imię, kraj, z którego pochodzi, jakieś hobby. Wszystkie te cechy zostaną im nadane przez dzieci, które przystępując do pracy same zdecydują jakiego kraju reprezentantem ma być ich laleczka. Od nich będzie zależało jaki laleczka będzie mieć kolor skóry, jak będzie ubrana i jakie imię będzie nosić. Tymi informacjami dzieci uzupełnią „akt urodzenia” laleczki. Tu pozostaje pole dla kreatywności uczniów, a także osób im pomagających. W akcję mogą się zaangażować rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci. Dzięki tej współpracy międzypokoleniowej z pewnością powstaną małe, szmaciane dzieła sztuki.

Więcej o akcji można przeczytać tutaj: https://www.unicef.pl/nmaction/akcja_szkolna/wszystkiekoloryswiatae28093ivedycja/81

                                                                                                                              Małgorzata Łabuz