Logowanie do LIBRUSa
Obchody Dnia Dziecka i Dnia Sportu Szkolnego w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej

Tradycyjnie 1 czerwca każdego roku w naszej szkole odbywają się obchody Dnia Dziecka i Dnia Sportu Szkolnego. Jest to impreza bardzo oczekiwana przez uczniów, ponieważ dostarcza im wiele atrakcji i radosnych przeżyć. Program zawiera propozycje różnorodnych konkursów, w których uczniowie wykazują się swoją wiedzą i umiejętnościami oraz konkurencje rekreacyjno-sportowe. Głównym celem imprezy jest propagowanie wśród uczniów aktywności ruchowej, dbałość o harmonijny rozwój, kształtowanie postaw proekologicznych oraz edukacja przez zabawę.

W tym roku zaproponowano gimnazjalistom udział w konkursie plastycznym, turnieju wiedzy ogólnej, zawodach szachowych, konkursie układania puzzli oraz grach planszowych. Następnie rywalizowali w konkurencjach sportowych zorganizowanych w sali gimnastycznej i na boisku szkolnym. Po podliczeniu punktów zdobytych we wszystkich konkursach i  konkurencjach najlepsza okazała się klasa III b. Zwycięzcom wręczono puchar.

Najmłodsi uczniowie malowali wspólnie megakolorowanki, m.in. księżniczki, samochody, kucyki ponny, ciasteczka z napisami w języku polskim i angielskim. Następnie odbyła się piesza wycieczka i piknik z zapiekankami.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Dzień Sportu upłynął w radosnej atmosferze i wyśmienitych humorach.

 Dorota Borowiec