Osiągnięcia uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej

W Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej działa wiele kół zainteresowań, czego efektem jest szeroki udział uczniów w konkursach przedmiotowych, tematycznych, poetyckich, recytatorskich, plastycznych, turniejach wiedzy, w których osiągają wysokie wyniki. Szkoła dba o odpowiednią motywację do pracy nad doskonaleniem umiejętności uczniów, stwarza bardzo dobry klimat dla rozwoju ich zainteresowań i uzdolnień. W roku szkolnym 2015/2016 może poszczycić się wieloma sukcesami.

Jakub Cyrek, uczeń klasy I gimnazjum zdobył tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia. Rzeczpospolita Obojga Narodów”, natomiast Katarzyna Żądło (klasa I gimnazjum) oraz Karolina Perz (klasa II gimnazjum) zostały finalistkami tego konkursu.

Natalia Klimek, uczennica II klasy gimnazjum, to finalistka Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Natalia w etapie gminnym turnieju zajęła II miejsce, w etapie powiatowym – pierwsze.

Patryk Kozak, uczeń III klasy gimnazjum, jest finalistą Małopolskiego Konkursu Biologicznego.

Katarzyna Piwowarska, uczennica III klasy gimnazjum, wyrecytowała II miejsce i otrzymała nagrodę specjalną Dyrektora Muzeum im. Wł. Orkana w XXXII Konkursie Recytatorskim im. Antoniny Zachary-Wnękowej w Rabce Zdroju.

W Międzyszkolnym Konkursie o Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych dwie uczennice gimnazjum osiągnęły wysokie wyniki - Barbara Lis (II klasa) zajęła I miejsce, Katarzyna Szczypka (klasa I) – drugie. Ponadto Barbara Lis zdobyła I miejsce w internetowym głosowaniu w konkursie „Wolni od narkotyków – Kreatywni w życiu” zorganizowanym przez Eksperta Wojewódzkiego ds. Informacji o Narkotykach i Narkomanii Województwa Małopolskiego i Kuratorium Oświaty w Krakowie we współpracy z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Krakowie.

Julia Mucha, uczennica III klasy gimnazjum, otrzymała wyróżnienie w konkursie „Młodzież wolna od dymu tytoniowego” ogłoszonym przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Limanowej.

Agata Jakubiak z klasy II gimnazjum otrzymała wyróżnienie w powiatowym konkursie „Postać Księdza Józefa Kurzeji moimi oczami” zorganizowanym przez Biuro Promocji Kultury i Turystyki w Starostwie Powiatowym w Limanowej /Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej. Została również wyróżniona w Powiatowym Konkursie Poetyckim im. Zosi Smreczyńskiej, którego organizatorami są Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej oraz Limanowski Dom Kultury.

W Konkursie Wiedzy o Państwie Pierwszych Piastów zorganizowanym przez ZS nr 1 w Mszanie Dolnej dwoje uczniów gimnazjum osiągnęło najwyższe miejsca – Ewelina Mucha (klasa III) – pierwsze, Mikołaj Skolarus, (II klasa) – drugie.

Anna Stożek z II klasy szkoły podstawowej zdobyła wyróżnienie w powiatowym konkursie plastycznym z zakresu programu edukacyjnego „Nie pal przy mnie, proszę” ogłoszonym przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Limanowej.

Natomiast drużyny ze szkoły podstawowej (w składzie: Kacper Kozak – klasa VI, Jakub Stożek – klasa VI, Sylwia Płoskonka – klasa VI, Karolina Szczęsnowska – klasa V)  i gimnazjum (w składzie: Karol Filipiec – klasa III, Jan Stożek – klasa II, Weronika Leżańska – klasa I) wywalczyły I miejsca w gminnym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym; Kacper Kozak w tych zawodach zajął I miejsce w klasyfikacji indywidualnej, Jakub Stożek – drugie, a Weronika Leżańska – trzecie. W etapie powiatowym uczniowie ze szkoły podstawowej również triumfowali, zdobywając I miejsce. Ponadto Kacper Kozak znów okazał się najlepszy w klasyfikacji indywidualnej. Gimnazjum uplasowało się na III pozycji.

Nagrodzonym gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Dorota Borowiec