Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej w roku szkolnym 2022/2023

Pasowanie na czytelnika

W dniu 18 lutego 2019 roku odbyło się „Pasowanie na czytelnika” uczniów klasy I. Jest to oficjalne przyjęcie uczniów do „Grona miłośników  biblioteki”. Ma ono zachęcić najmłodsze dzieci do korzystania  z naszego księgozbioru.

Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów kl. II b i III pod kierunkiem Pani Krystyny Rutkowskiej- Topinek.
W przedstawieniu wystąpił: „Czerwony Kapturek”, „Kopciuszek” , „Jaś i Małgosia”. Pierwszoklasiści dowiedzieli się  jak należy dbać o książkę, a czego nie wolno robić czytając książkę. Zapoznali się z bogatymi zbiorami naszej szkolnej biblioteki. Starsi koledzy swoje przedstawienie zakończyli piękną deklamacją wierszy Jana Brzechwy.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować  książki. Pani Krysia  dokonała uroczystego „Pasowania na czytelnika” każdego z uczniów. Pani dyrektor Anna Piwowarska wręczyła uczniom pamiątkowego dyplomy i życzyła wspaniałych przygód  w świecie książki.

Najbardziej wyczekiwanym momentem było oficjalne wypożyczenie pierwszej książki. Sprawiło to uczniom wielką radość.

Krystyna Rutkowska- Topniek

Justyna Łazorko