Podsumowanie akcji „Wszystkie Kolory Świata”

Cała społeczność Zespołu Placówek Oświatowych po raz pierwszy wzięła udział w IV edycji projektu „Wszystkie kolory świata” zorganizowanej przez UNICEF. Jak już informowaliśmy we wcześniejszych artykułach, założeniem programu  jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży tolerancji oraz otwartości na inne kultury; pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne. Głównym celem tejże akcji jest również zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Angoli. Uczniowie od początku listopada szyli we współpracy z rodzicami i nauczycielami szmaciane laleczki.

Pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować za zaangażowanie w akcję wszystkim uczniom, poczynając od najmłodszych przedszkolaczków, poprzez uczniów podstawówki i gimnazjalistów, a także wszystkim Rodzicom, Pani Dyrektor, Pani Wicedyrektor, Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom ZPO.

Licytacja laleczek została przeprowadzona 8 stycznia 2017 r. podczas spotkania bożonarodzeniowego. Tego dnia uzyskano kwotę 4481 zł. Pozostałe laleczki były sprzedawane w miesiącu styczniu w naszym zespole. ŁĄCZNA KWOTA JAKĄ UDAŁO SIĘ UZYSKAĆ TO 5795 zł !!!!! DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.
Mamy nadzieję, że to dopiero początek i zarażeni chęcią pomagania będziemy podejmować więcej tego typu działań.

Justyna Łazorko

Małgorzata Łabuz