Podsumowanie osiągnięć uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej w roku szkolnym 2018/2019

Podsumowanie osiągnięć uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej w roku szkolnym 2018/2019

 

Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań. Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej, rozwijając swoje zainteresowania i uzdolnienia, biorą udział w różnorodnych konkursach, zawodach, uzyskując znaczące sukcesy. Do najważniejszych z nich w roku szkolnym 2018/2019 należą następujące osiągnięcia:

Weronika Nawara (klasa III A gimnazjum) została laureatką Małopolskiego Konkursu Biblijnego „Dzieje przymierza”, otrzymała wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Prozdrowotnym „Zdrowie to Twój Skarb” oraz brała udział w rejonowym etapie Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego.

Emilia Drabik (klasa III A gimnazjum) została laureatką Małopolskiego Konkursu Biblijnego „Dzieje przymierza”, zajęła IV miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Prozdrowotnym „Zdrowie to Twój Skarb”, otrzymała wyróżnienie w Powiatowym Konkursie im. Zosi Smereczyńskiej Ja duszą kwitnę, duszą…” oraz brała udział w rejonowym etapie Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego oraz Małopolskiego Konkursu Geograficznego.

Zuzanna Mucha (klasa VIII) została finalistką Małopolskiego Konkursu Biblijnego „Z Dobrą Nowiną przez życie” oraz brała udział w rejonowym etapie Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego.

Sylwia Płoskonka (klasa III B gimnazjum) zajęła I miejsce w etapie gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej oraz brała udział w rejonowym etapie Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego oraz Małopolskiego Konkursu Historycznego.

Dawid Szczypka (klasa III B gimnazjum) brał udział w rejonowym etapie Małopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego.

Zuzanna Jakubiak (klasa III B gimnazjum), Otylia Płoskonka (klasa VII) oraz  Julia Skolarus (klasa VI) brały udział w rejonowym etapie Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego.

Szymon Kołodziejczyk (klasa III A gimnazjum) zajął III miejsce w Gminnym Konkursie Matematycznym „Magia liczby π”.

Anna Dymała (klasa VI) otrzymała wyróżnienie w Powiatowym Konkursie im. Zosi Smereczyńskiej Ja duszą kwitnę, duszą…”.

Kacper Pyrz (klasa IV) zdobył I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie „Dbam o czyste powietrze i środowisko naturalne”.

Adam Jakubiak (klasa III) zdobył I miejsce w Gminnym Konkursie Matematycznym „Łamigłówki bystrej główki”.

Maciej Łazorko (klasa I) został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu „Bohaterowie czeskich bajek”.

III miejsce w Gminnym Konkursie Piosenki Angielskiej „My favourite English” zajął zespół z klasy VI w składzie: Estera Dudzik, Patrycja Kotarba, Gabriela Skolarus.

Drużyna naszej szkoły w składzie: Gabriela Dudzik, Anna Płoskonka, Maciej Kotarba, Kacper Opioła zajęła I miejsce w kategorii uczniów w wieku 10-12 lat w powiatowych rozgrywkach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Kacper Opioła zajął II miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Najważniejsze osiągnięcia sportowe uczniów SP:

 

1.      II  miejsce w województwie w  Ogólnopolskim Turnieju Szkolnej Ligi Rugby Tag na hali w kategorii klas V, zdobyte w Krakowie; rocznik 2008.

2.      II miejsce w Ogólnopolskim Finale Szkolnej Ligi Rugby Tag w Warszawie kat. rocznik 2008.

3.      II miejsce w województwie w Ogólnopolskim Turnieju Szkolnej Ligi Rugby Tag na trawie wywalczone w Narodowym Centrum Rugby 7 w Krakowie; rocznik 2008.

4.      IV miejsce na Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych w kat. dziewcząt klas IV i młodszych.

 

 

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Dorota Borowiec