Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej

1 września po wakacyjnej przerwie powróciliśmy do szkoły. Oficjalne rozpoczęcie nowego roku szkolnego poprzedziła Msza Św. odprawiona w Kościele Parafialnym przez Ks. Proboszcza Krzysztofa Chromego. Oprawę muzyczną przygotowała młodzież gimnazjum.

O godzinie 9.00 w murach naszej szkoły zabrzmiał pierwszy dzwonek. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała Pani Dyrektor Anna Piwowarska, która przywitała przybyłych rodziców, uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. Szczególnie ciepło powitała lekko przestraszonych pierwszoklasistów i przedszkolaków. Pani Dyrektor przekazała najistotniejsze informacje na temat organizacji pracy szkoły w nowym roku szkolnym, w tym o zmianach kadrowych. Oficjalne pożegnaliśmy pracownika obsługi, Panią Marię Karpierz, która po 42 latach pracy przeszła na zasłużoną emeryturę. Wyrazem wdzięczności za wytrwałość, serce, solidną pracę było zaśpiewanie Pani Marii „Sto lat”, wręczenie miłych upominków oraz złożenie serdecznych życzeń.

Następnie uczniowie w krótkim wystąpieniu nawiązali do 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz wierszami i piosenkami pożegnali gorące lato, wakacje.

Życzeniami dobrej, owocnej pracy w roku szkolnym 2016/2017 zakończyła się część oficjalna uroczystości, po czym uczniowie udali się do swoich klas na spotkania z wychowawcami.

 

Dorota Borowiec