Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

List ministra Przemysława Czarnka do dyrektorów szkół, nauczycieli i uczniów 

– Z radością i optymizmem rozpoczynamy nowy rok szkolny 2021/2022. Cieszymy się, że po długotrwałym okresie nauki zdalnej uczniowie i nauczyciele wracają do swoich szkolnych obowiązków. Wiemy, jak ważny dla rozwoju intelektualnego i społecznego młodego człowieka jest bezpośredni kontakt z nauczycielem oraz możliwość przebywania w grupie rówieśniczej – napisał minister Przemysław Czarnek w liście skierowanym do dyrektorów szkół, nauczycieli i uczniów. Dodał, że wspólnota szkolna ma nieocenioną wartość. 

W liście minister Przemysław Czarnek przedstawił działania MEiN związane z bezpiecznym powrotem do nauki stacjonarnej. Przypomniał o dostawach środków bezpieczeństwa do szkół, wytycznych sanitarnych oraz akcji informacyjnej dotyczącej szczepień w szkołach. 

Szef resortu edukacji i nauki zaznaczył, że w nowym roku szkolnym będą realizowane programy wsparcia uczniów po długotrwałym okresie nauki zdalnej zapoczątkowane wiosną tego roku, a także rozpocznie się nowy projekt Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. – To pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie, które w tak dużym stopniu wspiera edukację patriotyczną. Gorąco zachęcam młodych ludzi do udziału w tym projekcie, do poznawania polskiej historii i miejsc ważnych dla naszej tożsamości narodowej – wskazał minister Przemysław Czarnek. 

W liście szef MEiN złożył także życzenia z okazji nowego roku szkolnego: – Wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom życzę spokojnego i bezpiecznego nowego roku szkolnego 2021/2022. Mam nadzieję, że nauka stacjonarna będzie trwała w szkołach nieprzerwanie do przyszłorocznych wakacji.

 

 

"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić."

 

1 września odbyło się Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022. W tym dniu uczestniczyliśmy w Mszy Świętej, którą odprawił ks. Prałat Tadeusz Dziedzic, w intencji uczniów  i nauczycieli. Oficjalna uroczystość inauguracyjna odbyła się na sali gimnastycznej, gdzie zgromadzonych uczestników powitała Pani Dyrektor Magdalena Obajtek. Wyraziła ogromną radość, iż możemy wspólnie spotkać się po wakacjach. Poinformowała wszystkich obecnych o najważniejszych sprawach organizacyjnych w nowym roku szkolnym, przedstawiła nauczycieli oraz wychowawców. Następnie uczniowie udali się do swoich sal. Mamy nadzieję, iż ten nowy rok szkolny będzie dla całej naszej społeczności pełen pozytywnych wrażeń, radości, dobroci  i sukcesów, a nauka stacjonarna będzie trwała do następnych wakacji.