Ślubowania nadszedł czas... – uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów w poczet uczniów.

Jestem jeszcze mała, mam gości powitać, więc stanę tu blisko, żeby było słychać. Gości witać- trudna sztuka, lecz potrafią mali. A na dowód, że to prawda, mnie tutaj przysłali... – tymi słowami rozpoczęła się uroczystość ślubowania uczniów klasy I.

W dniu tak ważnym dla pierwszaków nie mogło zabraknąć ich najbliższych: rodziców, Pani Dyrektor Anny Piwowarskiej,  Pani Wicedyrektor Krystyny Rutkowskiej- Topinek, wychowawczyni Pani Elżbiety Strug oraz wszystkich pozostałych nauczycieli i starszych kolegów, którzy dodawali otuchy. Część artystyczną stanowiły liczne piosenki i wierszyki, którymi pierwszoklasiści zaprezentowali swoje talenty. Następnie przyszedł czas na uroczyste ślubowanie oraz pasowania na ucznia przez Panią Dyrektor.

Uczniowie w tym dniu otrzymali swój pierwszy ważny dokument na drodze swojej  edukacji – legitymację szkolną, stając się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Kasince Małej.  Uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem i słodkim poczęstunkiem. Pozostaje tylko życzyć wszystkim wielu sukcesów w nauce oraz zapału i wytrwałości w dążeniu do bycia dobrym uczniem. Niech swą nauką i zachowaniem sprawiają radość Rodzicom i Nauczycielom.

 

Justyna Łazorko 

Małgorzata Łabuz