Logowanie do LIBRUSa
Ślubowanie klas pierwszych

„Teraz już ślubować z honorem możemy ,jak być dobrym uczniem doskonale wiemy”-  ślubowanie klas I Szkoły Podstawowej nr 1 w ZPO w Kasince Małej

Dzień 27 października 2017 r.  będzie szczególną datą dla pierwszoklasistów z ZPO w Kasince Małej, gdyż zostali przyjęci przez Panią Dyrektor Annę Piwowarską w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Broniewskiego w Kasince Małej. Na tej uroczystości nie mogło zabraknąć Pani Dyrektor Anny Piwowarskiej, Pani Wicedyrektor  Krystyny Rutkowskiej- Topinek, wychowawczyń Pani Grażyny Szczypki i Pani Justyny Łazorko, nauczycieli, kolegów i koleżanek oraz najważniejszych osób w życiu pierwszaków - ich rodziców. Swoją obecnością w tym wspaniałym dniu  zaszczycił nas ks. Prałat Tadeusz Dziedzic - proboszcz kasinczańskiej wspólnoty - bardzo  serdecznie dziękujemy mu za przybycie.

                Zanim milusińscy z klas pierwszych zostali prawowitymi uczniami naszej szkoły, musieli zaprezentować to, czego już się nauczyli. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki, wykazali się dużą wiedzą z zakresu wiadomości z języka polskiego, matematyki, przyrody, o naszej ojczyźnie, a także zasadach dobrego wychowania. Przedstawieniu bacznie przyglądał się dziadek z babcią, którzy wspominali swoją przeszłość oraz sympatyczny chochlik - w aktorów wcielili się uczniowie klasy III.

Po przedstawieniu rozpoczęła się najważniejsza część ceremonii – ślubowanie i pasowanie na uczniów. Uczniowie otrzymali pamiątki: legitymację - pierwszy ważny dokument, dyplom oraz sowę - symbol mądrości.

Po oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. 

„Ślubuję być dobrym Polakiem,

dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę,

jak dla niej pracować, kiedy dorosnę.

Będę się starać być dobrym kolegą.

Swym zachowaniem i nauką

sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. ”


 

 

Justyna Łazorko