Smacznie, zdrowo, kolorowo – II edycja programu „Śniadanie Daje Moc” w naszej szkole!

Dzień 8 listopada obchodzony jest w Europie jako Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej już po raz drugi przystąpili do programu „Śniadanie Daje Moc”, którego priorytetowym założeniem jest zwiększenie świadomości wśród dzieci na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie każdego młodego człowieka. Wszyscy przekonali się, iż śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dzięki któremu mają ochotę oraz chęć do nauki i zabawy przez cały dzień.  

W tym roku dzieci podczas przygotowywania posiłku odkrywali smaki zdrowych warzyw, wędlin i serów. W oparciu o 12 podstawowych zasad zdrowego odżywiania opracowanych specjalnie dla uczniów przez Instytut Matki i Dziecka powstały piękne i kolorowe "koreczki". Uczniowie nie tylko spożyli wspólny posiłek, ale również poczęstowali swoim pysznym daniem Panią Dyrektor, nauczycieli, starszych kolegów oraz rodziców.

To było wspaniałe doświadczenie, a uczniowie z niecierpliwością już czekają na kolejną edycję programu „Śniadanie daje moc”.

Justyna Łazorko

Małgorzata Łabuz