Śniadanie Daje Moc!!!

Śniadanie Daje Moc!!!

Dzień  Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Europie obchodzony jest 8 listopada. Nasi najmłodsi uczniowie  dzień wcześniej, bo 7 listopada już po raz piąty  przystąpili do programu „Śniadanie Daje Moc”. Udział w tej akcji   ma  na celu zwiększenie  świadomości  dzieci na  temat  zdrowego  odżywiania.

Najpierw Wychowawczynie z klas  I-III przeprowadziły prelekcje na temat bardzo ważnej roli śniadania   w diecie każdego dziecka oraz przypomniały 12 podstawowych zasad  przyrządzania  posiłków. Następnie,, młodzi  kucharze” ochoczo przystąpili do pracy. W tym roku dzieci przygotowały  smaczne, kolorowe i zdrowe szaszłyki. Wykonały pomysłowe zwierzątka  oraz  wiele ciekawych i kreatywnych samkołyków. Uczniowie nie tylko odkrywali wspólne smaki, ale dowiedzieli się co lubią ich koleżank i koledzy z klasy. Najprzyjemniejszym  momentem tego programu  była degustacja wspólnie  przygotowanego śniadania. Uczta kulinarna  była dla wszystkich  dzieci wspaniałą zabawą integracyjną.  

Nauka prawidłowych nawyków żywieniowych z pewnością zaprocentuje                       w przyszłości.  Może  okaże się, iż  wśród  najmłodszych  uczniów naszej szkoły  jest przyszły szef  zdrowej kuchni.

                                                                                                                                                              Justyna Łazorko