Logowanie do LIBRUSa
ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

 

 

 ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

 

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Hasłem tegorocznej akcji jest: „Walka z zanieczyszczeniami planety plastikowymi odpadami”. 

Z tej okazji w naszej szkole zorganizowaliśmy obchody tego Dnia. Uczniowie klas drugich oddziałów gimnazjalnych  przygotowali apel na temat ochrony przyrody, segregacji odpadów i czystości środowiska. Przypomnieli, że Ziemia to nasze wspólne dobro, o które należy się troszczyć, i że każdy z nas odpowiedzialny jest za stan środowiska naturalnego. Wskazali,  jakie działania może podjąć każdy z nas, aby przyczynić się do zmniejszenia ilości śmieci na Ziemi. Miłym akcentem obchodów była ekologiczna piosenka wykonana przez uczennice klas pierwszych oraz piękne eko-przebrania i transparenty przedszkolaków.

Na zakończenie został podsumowany szkolny konkurs ekologiczny: „EKO-ZABAWKA”. Przez cały kwiecień uczniowie przynosili do szkoły własnoręcznie wykonane przedmioty z zużytych butelek, zakrętek, puszek i kartonu. Konkurs cieszył się wielkim zainteresowaniem, uczniowie wykonali piękne prace, najciekawsze zostały nagrodzone, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie rodzicom.

 

Agnieszka Dorczak