Szmacianymi lalkami ratujemy życie!

"Bogatym nie jest ten, kto posiada,

lecz ten, kto daje" - Jan Paweł II

 Zespół Placówek Oświatowych w Kasince Małej bierze udział w światowym projekcie UNICEF - WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. Jego założeniem jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży tolerancji oraz otwartości na inne kultury; pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne. Głównym celem tejże akcji jest także zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Angoli.

Zadaniem uczniów było uszycie lalki w oparciu o szablon i przyozdobienie jej według własnego pomysłu. Każda laleczka ma też swoją tożsamość nadaną przez twórcę. Dzieci same wybrały kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, określiły kolor skóry, a także imię i wiek, wszystkie te informacje zostały umieszczane w „akcie urodzenia”. Szmacianki są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie.

Warto podkreślić, że uczniowie pracowali z wielkim zaangażowaniem, w realizację projektu włączyli się także rodzice. Pomysłowość jednych i drugich przekroczyła najśmielsze oczekiwania. Jesteśmy dumni z naszych wychowanków i dziękujemy za ich otwartość na pomoc innym - podkreślają nauczyciele.

Laleczki będą prezentowane podczas spotkania bożonarodzeniowego 8 stycznia 2017 roku w sali gimnastycznej Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej. Zapraszamy serdecznie uczniów, rodziców, dziadków, całą społeczność lokalną oraz wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.  Każdy będzie mógł nabyć szmacianą lalkę w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania życia dzieci w Angoli. Minimalna kwota darowizny wynosi 10 zł. 

W załącznikach zamieszczone są zdjęcia uczniów, prezentujących efekty swoich prac. Zachęcamy do obejrzenia.

 Justyna Łazorko

Małgorzata Łabuz