Teatr lalek w naszym przedszkolu

„Teatr jest magią. Tu wszystko jest możliwe: postaci latają, mrówka jest wielkości słonia, kwiaty mówią i śpiewają. Kontakt dzieci z teatrem to nie tylko wspólne wyjścia do teatru, ale również zabawa w teatr, która korzystnie wpływa na rozwój dziecka.”

 

Dnia 23 września 2022r. dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedził mobilny teatr lalek „Bajka” z przedstawieniem „Jaś i Małgosia”. Dzieci miały pierwszą okazje w tym roku szkolnym (a nie które pierwszą w swoim życiu) doświadczyć uczestnictwa w spektaklu teatralnym. Były oczarowane, zaciekawione i bardzo zainteresowane co takiego wydarzy się podczas kolejnych scen.

Bajka „Jaś i Małgosia” jest dość popularną bajką lecz autorzy z teatru „Bajka” troszkę przemycili ciekawych lekcji o przyjaźni, koleżeństwie i niesieniu pomocy innym.

Po spektaklu odbyła się pamiątkowa sesja zdjęciowa z bohaterami oraz możliwość zobaczenia z bliska oraz dotknięcia kukiełek.

Mobilny teatr to mała namiastka wprowadzająca dziecko w wielki świat kultury. Kontakt dziecka z teatrem pomaga w prawidłowym rozwoju fantazji, wyobraźni oraz twórczego myślenia.

Zachęcamy rodziców aby podczas zabawy w domu z dziećmi próbowali wcielać się w postaci z bajek oraz bawić się w aktorów. Można wykorzystać ulubione zabawki i stworzyć spektakl lalkowy. Kolejnym sposobem jest zaangażowanie domowników i przydzielenie im odpowiednich ról. Zachęć dziecko, aby przygotowało scenografię, rekwizyty i kostiumy dla wszystkich aktorów. Dzięki takim zabawom nauczy się improwizacji i kreatywności. A co najważniejsze- dziecko zdobędzie najcenniejszy skarb jakim jest „czas z rodzicami”.

 

Agnieszka Łabuz