Twórczo i kreatywnie w Myślenicach - wycieczka klas I-III

Wycieczka uczniów kl. I-III

 

22 października 2019 r. najmłodsi uczniowie ZPO w Kasince Małej wraz ze swoimi nauczycielami wybrali się na wycieczkę do Myślenic. Pierwszym punktem programu była wizyta w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu, w którym spektakl pt. „Cztery łapy” wystawił teatr Kalliope. W znakomity sposób artyści  za pomocą gry aktorskiej oraz rekwizytów przedstawili szalone przygody bohaterów lektury – „Puc , Bursztyn i goście”.  Jeden z naszych uczniów miał szansę prze krótką chwilę wcielić się w rolę- Doktorka.

Drugim punktem na mapie wycieczki było Muzeum Niepodległości. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia obiektu oraz udziału w warsztatach.  Z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli  w lekcji pt.: „Ginące zawody- kołodziej, kowal, szewc i inni mistrzowie dawnego rzemiosła”. Wykazali się ogromną wiedzą na temat dawnych narzędzi ,  które były wykorzystywane  
w pracach w polu oraz gospodarstwie domowym. Druga część wizyty pt.: „ Dawna wieś, czyli jak chłop gospodarzył, a baba chałupę prowadziła”  pozwoliła na obejrzenie bogato wyposażonych pomieszczeń przedstawiających m. In. dawne domy, izby, stodoły , pomieszczenia gospodarcze, aptekę  i kuźnię.  Największą atrakcją dla uczniów był „loch głodowy” na szczęście nikt w nim nie został zamknięty i wszyscy szczęśliwie wrócili do swoich domów.

Justyna Łazorko