TYDZIEŃ BAJEK POLSKICH

 

 

W dniach 2-6 listopada 2020 r. nasze przedszkolaki brały udział w realizacji ogólnopolskiego projektu pod nazwą „Tydzień Bajek Polskich”.

Celem projektu było zapoznanie dzieci z pięknymi, wartościowymi bajkami polskimi, rozwijanie ich fantazji i zainteresowań oraz zaznajomienie ze sposobami radzenia sobie w trudnych sytuacjach. W czasie projektu przedszkolaki poznały „Bolka i Lolka”, którzy pokazali im ciekawe sposoby na pokonanie nudy, gdy za oknem pada deszcz. Dzieci przypomniały sobie czynności higieniczne, które powinny wykonywać każdego poranka po przebudzeniu. Miały również okazję stworzyć własne mapy, poznając przy tym zjawiska atmosferyczne. Bohater bajki „Reksio” odkrył w sobie talent kompozytora muzycznego, pomógł wykształcić w naszych dzieciach m.in. poczucie rytmu, estetyki i piękna; dzięki niemu dzieci przeniosły się w świat muzyki i sztuki. Najmłodsi poznali także „Przygody Baltazara Gąbki” i „Misia Kudłatka”. Zrozumieli, że pozory mogą czasem mylić. Dzieci przypomniały sobie zasady właściwego zachowania w parku oraz względem zamieszkujących go zwierząt.

Na podsumowanie projektu wspólnie z dziećmi mieliśmy za zadanie napisać list do wybranej przez przedszkolaków postaci poznanej podczas tego tygodnia. Na koniec każde dziecko otrzymało dyplom „ZNAWCY POLSKICH BAJEK”.

Cieszymy się, że nasze przedszkolaki mogły uczestniczyć w tak interesującym projekcie.