Tydzień Misyjny 2021r.

Posłuchajmy pieśni wykonaniu chóru szkolnego:

Nie bój się wypłyń na głębię

Barka

 

TYDZIEŃ MISYJNY W ZESPOLE PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W KASINCE MAŁEJ

 

            27.10.2021 r.  w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Misyjny połączony z Dniem Papieskim. Uczniowie  słowem, wierszem i piosenką uczcili postać największego misjonarza na świecie – Jana Pawła II oraz podsumowali  tegoroczny miesiąc misyjny  „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy!” Nasi uczniowie  mieli  koszulki w kolorze zielonym, czerwonym, białym, niebieskim i żółtym. Kolory te symbolizują kontynenty. Kolor zielony - Afrykę - nawiązuje do zieleni afrykańskich lasów  tropikalnych. Kolor czerwony - Amerykę - podkreśla kolor skóry Indian, rdzennych mieszkańców Ameryk. Kolor biały - Europę i Ojca Świętego - oznacza kolor skóry Europejczyków. Kolor niebieski - Oceanię - symbolizuje Ocean Spokojny, na którym rozsiane są rozliczne wyspy. Kolor żółty - Azję - przypomina ludy Azji, najliczniejsze na świecie. Nasi uczniowie  udowadniają , iż są misjonarzami
w  Kasince Małej. Wspierają modlitwą i ofiarą adopcję misyjną – Muskan Jugal, budowę szkoły   muzycznej w Afryce oraz misjonarzy poprzez zakup płyt i kalendarzy. 

Na zakończenie spotkania rozległo się w murach kasińczańskiej jedynki głośne „Sto lat” dla ks. Tadeusza z okazji imienin. Pani Dyrektor w imieniu całej społeczności życzyła  ks. Proboszczowi  dużo zdrowia, Bożego Błogosławieństwa, realizacji wszystkich zamierzeń, spełnienia marzeń i aby w naszej wspólnocie czuł się jak w rodzinie. Do życzeń dołączyli się również przedstawiciele uczniów.

„Błogosławiony bądź, Boże, za świadectwo Twoich misjonarzy. To Ty natchnąłeś ich serca zapałem apostolskim, żeby opuścili na zawsze swe rodziny i ziemię ojczystą i pojechali tam, na ziemię sobie nieznaną, głosić Ewangelię tym, których uważali za swoich braci. Błogosławiony bądź, Boże, za wszystkie łaski, jakie spłynęły na ten lud przez ich słowa, przez ich ręce oraz za ich przykładem. Poświęcili oni swoje życie do końca. Spraw, o Panie, aby ten Kościół, zroszony ich potem i krwią, osiągnął dojrzałość, aby zrodził wielu synów i córek, którzy zastąpią tych, co odeszli, ażeby imię Twoje było wielbione na całej ziemi. Amen.”

Modlitwa Jana Pawła II za misjonarzy

Justyna Łazorko