Uroczyste pasowanie na czytelnika

 

Uroczyste pasowanie na czytelnika

Zgodnie z tradycją naszej szkoły 4 listopada 2021 r. uczniowie klas pierwszych SP zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki.

Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu biblioteki szkolnej. 

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów
do korzystania z zasobów biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. 

Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie na szóstkę.

Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne uroczycie przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, a na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy uczeń otrzymał  pamiątkowy dyplom, zakładkę i małą książeczkę do samodzielnego czytania.

Po części artystycznej wręczone zostały nagrody konkursu "Drzwi do książki" zorganizowanego w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Celem konkursu było przystrojenie drzwi do sal lekcyjnych elementami nawiązującymi do wybranej książki.

Oto jego wyniki:
I miejsce -  klasa II,
II miejsce -  klasa I,
III miejsce -  klasa III.

W październiku rozpoczęliśmy także zabawę czytelniczą "Bilet powrotny do biblioteki". Pierwszą czytelniczką, która przeczytała książki z 10 kategorii jest Maria Kuska z klasy III. Uczennica otrzymała pamiątkowy dyplom. Warto nadmienić, że Marysia jest najlepszą czytelniczką z klas I - III szkoły podstawowej.

Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy ciekawych przygód w świecie książek. Niech ten świat rozwija Waszą wyobraźnię, ciekawość i umiejętności.  

Do zobaczenia w bibliotece!