WARSZTATY I POKAZ INSTRUMENTÓW DĘTYCH

WARSZTATY I POKAZ INSTRUMENTÓW DĘTYCH

Nasza szkoła zgodnie i twórczo współpracuje ze środowiskiem lokalnym  na rzecz wzajemnego rozwoju.  Tym razem mieliśmy zaszczyt współpracować z Orkiestrą Dętą Echo Gór. Uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami zostali zaproszeni na „Warsztaty i pokaz instrumentów dętych” przez Pana   Wojciecha Szczypkę -Kapelmistrza Orkiestry Dętej Echo Gór z Kasinki Małej.

Spotkanie to prowadził Pan Wojtek wraz z Panem Stanisławem Dudzikiem
i Panem Krzysztofem  Więcławkiem. Nasi milusińscy w skupieni słuchali  historii założenia orkiestry. Dowiedzieli się  strojach zagórzańskich, zdobytych nagrodach oraz licznych pielgrzymkach  naszej kasińczańskiej orkiestry.   Uczniowie mieli okazję nie tylko poznać instrumenty dęte, ale także na nich zagrać.  Każdy z nich chciał być przez chwilę  muzykiem , który gra na saksofonie, tubie, klarnecie, puzonie czy też na trąbce. Panowie cierpliwie i skutecznie  tłumaczyli każdemu jak zagrać na danym instrumencie.

Pan Kapelmistrz wyraził nadzieję, iż wśród naszych najmłodszych są przyszli członkowie orkiestry. My  serdecznie dziękujemy za wspaniałe spotkanie. Jesteśmy dumni, iż w naszej miejscowości działa nieprzerwanie od ponad 100 lat Orkiestra Dęta Echo Gór.

Justyna Łazorko