Zabawa karnawałowa

W karnawale same bale!!!

Styczeń to miesiąc karnawału. Piękne , barwne stroje goszczą na ulicach Rio, Wenecji, ale także na korytarzach naszej  szkoły. W tym roku cała społeczność szkolna pozwoliła się porwać w rytm szalonej, karnawałowej muzyki.

Ten dzień przedszkolaki oraz najmłodsi uczniowie rozpoczęli od teatrzyku profilaktycznego pt. „Cenne rady”. Celem bajki było ukazanie jak unikać zagrożeń na ulicy,  przestrzegać zasad ruchu drogowego oraz gdzie szukać pomocy, jeśli brak obok rodziców lub opiekunów.  Aktorzy przypomnieli   również, żeby  nie ufać obcym, nie nawiązywać z nimi znajomości, nie przyjmować od nich prezentów.

 Najwcześniej swoje taneczne umiejętności sprawdzały dzieci z przedszkola oraz  uczniowie klas I-III szkoły podstawowej . Tańczyli w rytm szalonej muzyki, uczestniczyli w grach
i konkursach. Dużą popularnością cieszyła się „fotobudka”, gdzie każdy mógł zrobić sobie zabawne zdjęcie. Dzieci podczas zabawy miały okazję pokazać swoje piękne  i barwne kostiumy karnawałowe. Z kolei w godzinach popołudniowych swoje popisy taneczne prezentowali starsi uczniowie. Po wyczerpujących tańcach, wszyscy na chwilę wytchnienia
i odpoczynku udawali się do swoich sal lekcyjnych. Tam  czekał pyszny, słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców lub  aromatyczna pizza.