Zasady drogowe znamy i ich przestrzegamy!

We wrześniu rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny, od tej pory droga do szkoły i ze szkoły do domu jest codziennością w życiu każdego ucznia. Ważne, aby była ona bezpieczna. Mając na celu dobro i bezpieczeństwo wychowanków 05.10.2016 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej zorganizowano  spotkanie z panem dzielnicowym – Adrianem Walczakiem oraz bardzo sympatyczną Mrówką.

Pan Policjant przypomniał najważniejsze zasady ruchu drogowego obowiązujące pieszych i rowerzystów, uświadomił jak ważne jest to, aby zawsze być widocznym, szczególnie poruszając się po drodze oraz w jej pobliżu po zmroku, pouczył jak należy zachować się w kontakcie z nieznajomymi, a także jak być bezpiecznym pasażerem.

Chętni mogli oczywiście zadawać pytania, na które pan dzielnicowy cierpliwie odpowiadał. Na zakończenie spotkania ogromna, sympatyczna Mróweczka rozdała przedszkolakom, zerówkowiczom  oraz uczniom klas I-III SP malowanki i odblaski.

Spotkanie wyposażyło uczniów w wiedzę teoretyczną. Mamy nadzieję, że znajdzie ona również zastosowanie w praktyce, dzieci będą bezpieczne na drodze, bo jak same mówią: „zasady znają i ich przestrzegają”.

 

 

            Justyna Łazorko

Małgorzata Łabuz