Zdrowo się odżywiamy!!!

Zdrowo się odżywiamy!!!

Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Europie obchodzony jest 8 listopada. Nasi najmłodsi milusińscy już po raz czwarty przystąpili do programu „Śniadanie daje moc”. Głównym założenie tego programu jest zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie każdego młodego człowieka.

Dzieci w tym roku odkrywały smaki różnych owoców. Przy pomocy wychowawczyń przygotowały pyszne i soczyste szaszłyki. Podczas przyrządzania  wspólnego śniadania , uczniowie nie tylko odkrywali wspólne smaki, ale dowiedzieli się co lubią koledzy z klasy. Najbardziej przyjemnym momentem tego dnia było wspólne spożycie pysznego i zdrowego śniadania.

                Uczniowie klasy II i III przystąpili również  do programu edukacyjnego „ 5 porcji zdrowia
w szkole”. Założeniem tego programu było zwrócenie uwagi na potrzebę zadbania o edukację
w zakresie zbilansowanej diety od najmłodszych lat. Podstawą prawidłowego żywienia jest spożywanie minimum 5 porcji warzyw i owoców. Zakończeniem udziału w tym programie było wykonanie plakatów pt. „ 5 porcji warzyw, owoców lub soku”.

                 Udział , w tych programach i nauka prawidłowych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat z pewnością zaprocentuje w przyszłości.